Na mundur harcerski i zuchowy naszywa się plakietki. Na lewym ramieniu munduru nosi się herb miasta oraz plakietkę hufca/ gromady/drużyny/ szczepu. Zuchy mogą nosić również krokiewkę szóstkowego, oznaczającą, że jest się liderem szóstki,a pod znaczkiem zucha plakietkę oznaczającą ilość zdobytych gwiazdek zuchowych.  Instruktorzy noszą haftowaną lilijkę oznaczającą stopień instruktorski. Na prawym ramieniu munduru zuchy noszą plakietki sprawności zuchowych, a harcerze przyszywają plakietki sprawności, plakietkę drużyny specjalnościowej.

Na lewej kieszeni munduru harcerze ZHP przyszywają plakietkę oznaczającą przynależność do światowych organizacji skautowych WOSM (chłopcy) i WAGGGS (dziewczynki). Harcerze ZHR umieszczają nad kieszenią napis ZHR. 

Plakietki patriotyczne (godło Polski, napis Polska itp.) można przyszywać w różnych miejscach, ale nie na mundurze harcerskim. 

Harcerskie naszywki zdobywa się i przyszywa podczas całej harcerskiej drogi od zucha do instruktora. 

plakietki (naszywki)

Newsletter
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych powyżej przez S.H. Dziupla s.c. w celu otrzymywania newslettera. Wiem, że mogę tę zgodę wycofać w każdej chwili. Pełna treść informacyjna dostępna w zakładce "Newsletter".
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl