Dzień Myśli Braterskiej 2022
Dzień Myśli Braterskiej 2022

22 lutego urodził się twórca skautingu Robert Baden Powell i jego żona Olave. Ten dzień ustanowiono Dniem Myśli Braterskiej, czyli świętem przyjaźni i braterstwa wszystkich skautów na całym świecie. Każde środowisko spędza DMB w inny sposób. Drużyny mają swoje własne tradycje związane z tym dniem, ale jeśli szukacie inspiracji i pomysłów na DMB 2023 to służymy pomocą!

Przedstawiamy listę 5 pomysłów na Dzień Myśli Braterskiej:

1. ROZEJRZYJ SIĘ!

DMB to w końcu święto skautów na całym świecie. Dowiedz się, jakie organizacje harcerskie działają w Polsce, a jakie w innych krajach. Może wraz z drużyną nawiążesz kontakt z innym środowiskiem harcerskim?

2. UŚMIECHNIJ SIĘ!

Do swojego kolegi lub koleżanki z drużyny, do innego harcerza i harcerki. Może wyślesz swoim harcerskim znajomym miłą wiadomość z samego rana?

3. ODWAŻ SIĘ! 

Nawiązać kontakt ze skautami z innego kraju. Nie musisz porozumiewać się perfekcyjnie poangielsku, żeby zapytać o to, jak wygląda harcerstwo poza granicami Polski :)

4. DZIAŁAJ!

Wraz ze swoją drużyną możecie zorganizować z okazji DMB wieczór gier planszowych albo zbiórkę, podczas której nauczycie się pleść bransoletki surwiwalowe. Na pewno macie mnóstwo pomysłów na wspólne spędzenie czasu :)

5. ZDOBĄDŹ ODZNAKĘ DMB!

Jeśli należysz do ZHP to wraz z gromadą i drużyną możesz zdobyć odznakę DMB, a potem przyszyć plakietkę na mundurze. Jeśli należysz do innej organizacji harcerskiej - może z okazji DMB zdobędziesz sprawność związaną z pomaganiem innym?

Plakietki DMB znajdziesz tutaj - link.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl