Co zabrać na biwak lub zimowisko? Poradnik dla rodziców zuchów i harcerzy
Co zabrać na biwak lub zimowisko? Poradnik dla rodziców zuchów i harcerzy

 

Pierwszy wyjazd z harcerzami lub zuchami to wiele emocji w głowie dziecka i mnóstwo pytań w głowach rodziców. Odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych - co zabrać na biwak? 

Przedstawiamy listę najpotrzebniejszych rzeczy podczas harcerskiego i zuchowego biwaku:

 1. Mundur – o szczegółowe informacje na temat tego, z czego składa się umundurowanie w drużynie lub gromadzie najlepiej zapytać drużynowego lub drużynową. W każdej drużynie i gromadzie nosi się np. inny kolor chusty, getrów i rodzaj harcerskiego nakrycia głowy. 

 2. Śpiwór i karimata

 3. Menażka – nietłukące się naczynia do jedzenia posiłków. Można wybrać menażkę w tradycyjnej wojskowej formie (https://bit.ly/2FFG5Us), która przyda się do gotowania posiłków na ognisku lub wybrać zestaw naczyń, które można używać również jako szkolny lunchbox (https://bit.ly/2RUSZDK). 

 4. Kubek – koniecznie taki, którego nie można stłuc. Najlepiej sprawdzą się kubki plastikowe, metalowe albo termiczne (https://bit.ly/2AVDRfr).

 5. Niezbędnik – łyżka, nóż i widelec. Kolorowy SPORK (https://bit.ly/2W9EScN) lub zestaw trzech sztućców, które zmieszczą się w menażce (https://bit.ly/2T6CxNZ). 

 6. Ubrania – najlepiej spakować jedną lub dwie rzeczy więcej niż dni biwaku. 

 7. Kosmetyczka (mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów) – kosmetyki warto przelać do mniejszych pojemniczków, żeby nie zabierać ze sobą zbędnych kilogramów.

 8. Ręcznik – najlepszy będzie taki, który szybko wysycha.

 9. Buty na zmianę – do chodzenia po miejscu noclegu.

 10. Latarka – do trzymania w ręce lub czołówka. Ta druga najlepiej sprawdzi się podczas letniego obozu (https://bit.ly/2WaTedh). 

 11. Notatnik i długopis – przydadzą się do zapisywania ważnych informacji podczas gier terenowych i zajęć.

 12. Igła i nitka – niezbędny zestaw do przyszycia mundurowego guzika albo plakietki (https://bit.ly/2sDScc3)

 13. Uśmiech i dobry humor – w dużej ilości! :)

O szczegółową listę rzeczy, które należy zabrać na biwak warto zapytać Drużynowego lub Drużynową. Organizator wyjazdu na pewno będzie wiedział najlepiej, co jest potrzebne harcerzom i zuchom. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl